splyw kajakowy 2022

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji Gminy Dębica, Gmina Dębica, Miasto Dębica, Kajakowy Klub Kumaki Kozłów, OSP Kozłów, Gmina Żyraków, Gmina Pilzno, Gmina Jodłowa, Gmina Brzostek bardzo serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w Miejsko-Gminnym Spływie Kajakowym „ WISŁOKA 2022”, który odbędzie się w dniu 16 lipca 2022r., na trasie Dębica ( tama Igloopol ) – Pustków – 14km.

 

Program imprezy:

11.00 – 12:00 – Przyjmowanie i weryfikacja uczestników ( tama Igloopol )

12.00 – Uroczyste otwarcie spływu,

12.30 – Start,

17.00 – Meta w Pustkowie

17.30 – Zakończenie spływu. 

Spływ ma charakter otwarty, mogą w nim uczestniczyć kajakarze, którzy ukończyli 18 lat, zaś  osoby, które nie ukończyły 18-tu lat, muszą znajdować się pod opieką osób pełnoletnich i będą posiadać zgodę rodziców lub osób prawnych na uczestnictwo w spływie.

Uczestnictwo w spływie jest odpłatne i wynosi 20zł za osobę. W tej kwocie, każdy z uczestników otrzyma pamiątkową koszulkę za udział w spływie. Dodatkowo na mecie spływu dla wszystkich uczestników zostanie przygotowany posiłek regeneracyjny.  

Uczestnicy spływu biorą udział w imprezie przy wykorzystaniu własnego sprzętu i na własną odpowiedzialność przy czym warunkiem niezbędnym i decydującym o dopuszczeniu do startu jest umiejętność pływania potwierdzona „kartą pływacką”, „patentem żeglarskim” lub pisemnym oświadczeniem osoby pełnoletniej o posiadaniu takiej umiejętności. Do startu dopuszczamy kajaki „jedynki” i „dwójki” itp, przy czym „jedynki” tylko dla osób pełnoletnich a na „dwójkach”, „trójkach” i innych, co najmniej jeden członek osady powinien mieć ukończone lat 18. Każdy kajak musi być wyposażony w sprzęt ratunkowy, a uczestnik spływu posiadać kamizelkę asekuracyjną.

Spływ rzeką Wisłoką jest turystyczną promocją regionu i wyeksponowanie mało znanej, ale uroczej i dzikiej rzeki Wisłoka. Malownicze dorzecze, czyste powietrze, różnorodność rzeźby terenu, zachęcają do uczestnictwa w kajakowym szaleństwie. Spływ kajakowy to jedna z najciekawszych form aktywnej turystyki, to świetna odskocznia od codziennej rutyny, a wysiłek przy wiosłowaniu i pokonane kilometry są źródłem ogromnej satysfakcji.

 *Osoby, które nie posiadają własnych kajaków, a są zainteresowane udziałem w spływie, informujemy iż kajaki można wynająć u właścicieli firmy Kajakiem.info kontakt Tel.: 509 367 724, 518 182 634, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Serdecznie zapraszamy