osp (9).jpg

 

 

W niedziel 14 lipca Strażacy spoglądali w niebo, w obawie, że pogoda zniweczy ich plany. Św. Florian zatroszczył się o swoich podopiecznych. Mimo groźnych chmur obyło się bez deszczu a OSP Dębowa mogła zgodnie z planem obchodzić swoje wielkie święto – 70 lat działalności.

 

 

 

„Jednostka powstawała w czasach, kiedy trudno było skompletować wyposażenie osobiste dla strażaków,  a profesjonalne urządzenia strażackie były towarem deficytowym.

Od tego czasu wiele się zmieniło. W 1983 roku OSP Dębowa poświęciła swój sztandar, jednostka otrzymała samochód i sprzęty ułatwiające im pracę.

Nie zmieniły się jednak odwaga i poświęcenie z jaką druhowie służą mieszkańcom Dębowej i całej Gminy Jodłowa już od siedemdziesięciu lat.” – mówił Wójt Gminy Jodłowa Jan Janiga podczas obchodów jubileuszu OSP Dębowa.

 

Uroczystość została podzielona na kilka części. Rozpoczęła ją Msza Święta w kaplicy w Dębowej. Mszę uświetniła obecność Strażackiej Orkiestry Dętej z Jodłowej.

 

Po mszy przybyłe jednostki OSP oraz zaproszeni goście udali się na plac przed Centrum Kulturalno – Sportowym w Dębowej aby wysłuchać słów, które w tym szczególnym dniu skierowały do dębowskich druhów władze samorządowe i terytorialne.

 

Oprócz podsumowań, podziękowań i życzeń ważnym momentem było odznaczenie medalami druhów z OSP Dębowa przez Władysława Radzika - Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP w Dębicy, Roberta Muchę - Prezesa Gminnego ZOSP Jodłowa oraz Wójta Gminy Jodłowa - Jana Janigę.

Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczony został Dh Stanisław Bułat i Dh Stanisław Laska.

Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczony został Dh Janusz Chajec oraz Dh Jerzy Bałucki.

Brązowym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa odznaczony został Dh Krzysztof Kaczka oraz Dh Rafał Sambora.

Odznakę Strażak Wzorowy otrzymał Dh Sebastian Łukasik, Dh Przemysław Maguda oraz Dh Rafał Wal syn Mariana.

 

Na uroczystość przybyli także przedstawiciele jednostek OSP Jodłowa, OSP Dzwonowa oraz OSP Skurowa.

 

Jeszcze raz gratulujemy Strażakom wspaniałej uroczystości, dziękujemy za 70 lat Waszej działalności i życzymy kolejnych lat w służbie Bogu i ludziom.

 

Zobacz zdjęcia