a (11).jpg

 

 

Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich w Jodłowej Górnej, zakończyło realizację projektu „RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ”, realizowanego w ramach umowy o powierzenie grantu, zawartej ze Stowarzyszeniem LGD „LIWOCZ” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej, którego koordynatorem była Elżbieta Łępa przewodnicząca Stowarzyszenia KGW.

 

 

Celem projektu była aktywizacja i wzmocnienie więzi społecznych osób sprawnych i niepełnosprawnych gminy Jodłowa, poprzez wspólne spędzanie wolnego czasu.

 

Pierwsze spotkanie odbyło się 4 lipca 2019 w Centrum Kultury i Sportu w Jodłowej Górnej. Warsztaty poprowadziła pani Renata Kaczka, poruszając problemy związane z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Uczestnicy projektu integrowali się poprzez wspólne gry, zabawy, śpiew i poczęstunek.

 

Kolejnym etapem był wyjazd 9 lipca do zamku w Łańcucie oraz do kręgielni w Rzeszowie. Kierownikiem wycieczki była pani Stanisława Dudek. Wszystkim bardzo podobał się zamek, a w kręgielni większość uczestników była pierwszy raz, co dodatkowo wpłynęło na większe zainteresowanie wspólną zabawą.

 

16 lipca 2019 roku odbyło się podsumowanie projektu pn. „Popołudnie wspomnień”. Pani Agata Wiatr-Nawracaj przygotowała zdjęcia, filmy wykonane na warsztatach i podczas wycieczki.

 

W spotkaniu w ramach integracji z uczestnikami projektu wziął udział wójt Gminy Jodłowa Jan Janiga,  zastępca wójta Dorota Krzyżak i ks. Kanonik Marian Myjak.

 

Gościnnie wystąpiła Kapela „Dolina Wisłoki” z Jaworza, która graniem i wspólnym śpiewem umilała czas. Były też  tańce i wspólne rozmowy do późnych godzin wieczornych. Wszyscy miło wspominali razem spędzone  chwile, co przedstawiają zamieszczone zdjęcia.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaagnażowanym w powstanie i przebieg projektu.

 

Zobacz zdjęcia