Zawody strażackie

Pogrubienie Żółty i Niebieski Bieg Równości Plakat 3

W imieniu Burmistrza Ryglic Pawła Augustyna i organizatorów serdecznie zapraszamy na imprezę o nazwie Tradycje Pogórzańskie w Ryglicach. Życzymy udanej imprezy :)

Szanowni mieszkańcy,

w związku z organizacją RAJDU RZESZOWSKIEGO - MARMA 30 i wyznaczonego odcinka specjalnego na terenie GMINY JODŁOWA relacji SŁOTOWA-ZAGÓRZE-DZWONOWA-JODŁOWA-POTOKI MAŁE-DZIOŁY DĘBOWSKIE w dniu  6 sierpnia 2021r. czasowo z ruchu zostaną wyłączone przedmiotowe odcinki dróg gminnych.

Wyłączone z ruchu odcinki dróg powiatowych Dzwonowa-Lubcza oraz Bielowy-Jodłowa zabezpieczać będzie POLICJA która będzie kierować na wyznaczone drogi objazdowe. Więcej informacji znajduje się na stronie organizatora: http://www.rajd.rzeszow.pl/pl/program-rajdu/. Prosimy o wyrozumiałość.

Serdecznie ZAPRASZAMY!

W załączeniu ulotka z zasadami bezpieczeństwa oraz mapy poglądowe.

Z poważaniem

Jan Janiga - Wójt Gminy Jodłowa

dozynki jodlowa 2020 1

 

 

 

Z głębokim smutkiem informujemy, że w dniu wczorajszym zmarł długoletni radny Rady Gminy Jodłowa Tadeusz Kumiega. Łączymy się w bólu z rodziną zmarłego. Cześć Jego Pamięci!

 

Wójt Gminy Jodłowa zaprasza mieszkańców Dęborzyna, Dzwonowej i Zagórza na spotkanie w sprawie przekształcenia Szkoły Podstawowej w Dęborzynie.

Spotkanie odbędzie się w dniu 20 stycznia 2020 r. o godz. 17:00 w Szkole Podstawowej w Dęborzynie.

____________________________________________________________________________________________________________________

 

Wójt Gminy Jodłowa zaprasza mieszkańców sołectwa Jodłowa Wisowa na spotkanie w sprawie przekształcenia Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Zbyszka Cyganiewicza w Jodłowej. 

Spotkanie odbędzie się w dniu 21 stycznia 2020 r. o godz. 16:00 w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Zbyszka Cyganiewicza w Jodłowej.

_____________________________________________________________________________________________________________________

 

Wójt Gminy Jodłowa zaprasza mieszkańców Dębowej na spotkanie w sprawie przekształcenia Szkoły Podstawowej im. Partyzantów Armii Krajowej w Dębowej.

Spotkanie odbędzie się w dniu 22 stycznia 2020 r. o godz. 16:00 w Szkole Podstawowej im. Partyzantów Armii Krajowej w Dębowej.

______________________________________________________________________________________________________________________

Kopia plakat2.png

plakat-A3-2019-druk-1.png

66392416_1618005568333776_546068167852556288_n.jpg

 

plakat koncert

 

PODKARPACKI OŚRODEK DORADZTWA ROLNICZEGO

z siedzibą w Boguchwale

Z A P R A S Z A

W dniu 18 styczeń /piątek/ 2019 na godz. 9.00 na spotkanie dla rolników i mieszkańców wsi w Gminnym Centrum Kultury i Czytelnictwa w Jodłowej /mała sala/

Tematem spotkania będzie Uzyskanie dotacji na budowę płyt i zbiorników na nawozy naturalne.

Program działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu.

Zapraszamy

Plakat WOŚP 2019 1

Plakat Bieg

 

OSTRZEŻENIE Nr 7Zjawisko: Silny mróz
Stopień zagrożenia: 1

Biuro: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych
Obszar: województwo podkarpackie
Ważność: od 2017-01-06 20:00:00 do 2017-01-08 10:00:00
Przebieg: Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy od -20°C do -16°C, w dolinach górskich miejscami spadek temperatury do -25°C. Temperatura maksymalna w dzień od -14°C do -11°C, w dolinach górskich miejscami około -16°C . Wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 15 km/h.
Prawdopodobieństwo: 90%
Uwagi: Dla obszaru Bieszadów i Beskidu Niskiego ostrzeżenie zostanie przedłużone na następną dobę.
Czas wydania: 2017-01-06 10:10:00
Synoptyk: Łukasz Harasimowicz
OSTRZEŻENIE Nr 3Zjawisko: Intensywne opady śniegu
Stopień zagrożenia: 2

Biuro: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych
Obszar: Bieszczady i Beskid Niski
Ważność: od 2017-01-04 03:00:00 do 2017-01-04 18:00:00
Przebieg: Prognozuje się wystąpienie opadów śniegu o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej od 15 cm do 20 cm, lokalnie do 25 cm.
Prawdopodobieństwo: 80%
Uwagi: Obowiązują: Do godz.18:00 dnia 04.01.2017 OSTRZEŻENIE nr 2 na INTENSYWNE OPADY ŚNIEGU/1 wydane o godz.15:25 dnia 03.01.2017. Do godz.08:00 dnia 04.01.2017 OSTRZEŻENIE nr 4 na ZAWIEJE/ZAMIECIE ŚNIEŻNE/1 wydane o godz.15:21 dnia 03.01.2017.
Czas wydania: 2017-01-03 15:27:00
Synoptyk: Grzegorz Mikutel

Informacja o podmiotach


Dnia 18 kwietnia 2011 rozstrzygnięto Gminny Konkurs na Plastykę Obrzędową i Pisankę Ludową. Celem konkursu było kultywowanie tradycji ludowych w zdobnictwie pisanek i plastyki obrzędowej związanej z okresem Świąt Wielkanocnych i adresowany był do osób dorosłych.


30 uczestników wzięło udział w XI Gminnej Olimpiadzie Tenisa Stołowego w Jodłowej zorganizowanej przez miejscowe Centrum Kultury i Czytelnictwa. Sędzią głównym zawodów był Robert Warzecha – trener IV-ligowej drużyny GOK Jodłowa Rozegrano w sumie kilkadziesiąt pojedynków.
 

Święto to pierwszy raz było obchodzone w roku 1911. Ustanowiono je dla upamiętnienia walki o prawa wyborcze i lepsze warunki pracy. W roku 1908 w Nowym Jorku 15 tysięcy pracownic fabryki tekstylnej strajkowało walcząc o swoje prawa.

W Polsce święto to było obchodzone w czasach PRL-u. Kobiety dostawały wtedy zwyczajowo - goździki i rajstopy. W Polsce Dzień Kobiet przestał być centralnie obchodzony w roku 1993.

Każda okazja jest dobra do tego aby lubianej przez siebie osobie okazać , że się o niej myśli i pamięta.

 

alt
altRozstrzygnięto doroczny Konkurs Szopek i Stroików Bożonarodzeniowych organizowany przez Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Jodłowej.
 


      KALENDARZ IMPREZ i UROCZYSTOŚCI

         W GMINIE JODŁOWA W 2011 ROKU

 
Zaproszenie na nowy program Kabaretu ANI MRU-MRU pt:"Czerń czy biel"


18 stycznia br. w sali posiedzeń Rady Powiatu Dębickiego rodziców, którzy wychowali  swych synów na wzorowych żołnierzy odznaczono  Złotymi i Srebrnymi Medalami "Za Zasługi dla Obronności Kraju”.19 stycznia 2011 roku w Szkole Podstawowej w Jodłowej Górnej, odbyło się spotkanie opłatkowe, w którym wzięło udział ponad 50 osób.16 stycznia br. w restauracji Campari w Górze Motycznej odbyło się spotkanie opłatkowo -noworoczne Polskiego Stronnictwa Ludowego powiatu dębickiego.

15 stycznia 2011r. odbył bal studniówkowy klasy IIIa Liceum Ogólnokształcącego w Jodłowej. Rozpoczął się tradycyjnie od poloneza.

Biblioteka przy GCKiCz w Jodłowej bierze udział w programie Fundacji Orange - Akademia Orange dla bibliotek, którego celem jest wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego poprzez zwiększenie dostępu do nowych technologii komunikacyjnych i promocję ich wykorzystania.

 

 Burmistrz Pilzna, Dom Kultury w Pilźnie ogłosili inaugurację rozgrywek Pilźnieńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej 2010/2011.


 W wyborach samorządowych 21 listopada 2010r. na Wójta Gminy Jodłowa startowało dwóch kandydatów – obecnie urzędujący Wójt Gminy Robert Mucha (lat 43 , absolwent Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Przemyślu, specjalność administracja publiczna i europeistyka . Studia podyplomowe na Wydziale Bezpieczeństwa i Higieny Pracy) oraz Pan Władysław Kita.W sobotę 16 października 2010r. w Sali Domu Ludowego w Brzyskach odbyła się impreza promocyjna zorganizowana przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „LIWOCZ” połączona z konkursem kulinarnym „Zasmakuj w tradycji”.

altPacjencie, czy znasz swoje prawa?

Jeśli jesteś w sytuacji, w której zakład opieki zdrowotnej lub personel udzielający świadczeń zdrowotnych w placówkach publicznych lub prywatnych, naruszył twoje prawa – zgłoś się do Biura Rzecznika Praw Pacjenta.

alt

W dniu 30 września 2010r. odbyło się pierwsze posiedzenie Komisji Stypendialnej powołanej przez Wójta Gminy Jodłowa celem rozpatrzenia wniosków o przyznanie stypendium za wyniku w nauce oraz osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe.

alt
____________________________________________________________
alt

 


naglowek w strone klienta

"W stronę klienta - nowa twarz administracji samorządowej"

Nasze Urzędy z myślą o klientach!

Przeszkolenie 495 pracowników urzędów gmin, miast oraz starostw z terenu 6-ciu powiatów województwa podkarpackiego z tematyki ostatnio znowelizowanych ustaw, komunikacji, zarządzania czasem, obiegu dokumentów i zasad współpracy z ngo, realizowania oraz rozliczania projektów współfinansowanych z EFS to tylko jeden z celów, którego osiągnięcie zakładał projekt realizowany również i w naszym powiecie przez Towarzystwo ALTUM, Programy Społeczno-Gospodarcze pn. „W stronę klienta – nowa twarz administracji samorządowej”.

Pomimo, iż projekt realizowany jest w terminie od 1 sierpnia 2009 r. do 31 października 2011 r., już dziś wiemy, że przyniósł on oczekiwany rezultat. Łącznie przeszkolonych zostało 847 pracowników administracji samorządowej, w tym 118 z terenu powiatu dębickiego.

Zakończenie projektu już w październiku. Na konferencji podsumowującej przedstawione zostaną osiągnięte rezultaty, odbędzie się pokaz mody urzędniczej, a także wystawa zdjęć wykonanych w trakcie trwania projektu.

Co warto podkreślić, w urzędach biorących udział w projekcie wydany zostanie Kodeks Etyki Urzędnika oraz Informator zawierający praktyczne informacje: gdzie kierować sprawę, pod jaki numer telefonu dzwonić, w jakich godzinach pracuje urząd.

Wierzymy, że uczestnictwo w projekcie to nowy rozdział w relacji petent – urzędnik, a wartości takie jak: wysoka jakość świadczonych usług, sprawna obsługa oraz organizacyjny ład już na zawsze będą charakteryzowały urzędy z powiatu dębickiego.

Partnerzy Projektu:

  • Urząd Gminy Jodłowa
  • Urząd Miejski w Boguchwale
  • Urząd Gminy Łańcut
  • Urząd Miasta i Gminy Narol
  • Urząd Miejski w Przecławiu
  • Starostwo Powiatowe w Strzyżowie

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 


 

Dobro petenta to główny cel naszego urzędu!

Wysoka jakość świadczonych usług, sprawna obsługa, organizacyjny ład, a także zadowolenie klientów to cechy,

które powinny charakteryzować każdy organ administracji rządowej, jak i samorządowej.

Troska o wysoki poziom i dobrą organizację pracy ma kluczowe znaczenie dla każdej ze stron stosunku petent – urzędnik.

Nie ulega wątpliwości, iż to dbałość o dobro interesantów wyznacza kierunek działań organów administracji, które jak sama nazwa wskazuje powinny służyć obywatelom.

Aby najlepiej realizować zadania powierzone nam przez Państwa, podejmujemy szereg inicjatyw mających na celu zapewnienie wysokiego standardu świadczonych usług, a także podwyższenie kompetencji pracowników.

Jednym z takich przedsięwzięć są szkolenia realizowane przez Towarzystwo ALTUM, Programy Społeczno-Gospodarcze w ramach projektu „W stronę klienta – nowa twarz administracji samorządowej” w których uczestniczą pracownicy naszego urzędu.

Tematyka szkoleń omawia aktualne problemy prawne, a także zagadnienia ściśle związane ze specyfiką pracy urzędniczej.

Mamy nadzieję, że inicjatywa podjęta przez nas zyska Państwa aprobatę, a odwiedzający urząd klienci będą zadowoleni z obsługujących ich pracowników.

Więcej informacji: www.altum.pl

 


 

naglowek w strone klienta

alt 


Projekt realizowany w powiecie dębickim przez Towarzystwo ALTUM, Programy Społeczno-Gospodarcze w partnerstwie z gminą Jodłowa ma już rok.

 

W okresie tym, pierwsza grupa pracowników urzędu została przeszkolona z zakresu tematów: „Zasady współpracy samorządów z ngo”, „Zostań panem własnego czasu – jak skutecznie zarządzać czasem pracy” oraz „Komunikatywny urzędnik – abc dobrej komunikacji z klientem i w zespole wg zasad etyki”.

Przypomnijmy, że celem szkoleń jest poprawa jakości obsługi klientów, usprawnienie wykonywania zadań pod względem organizacyjnym, podniesienie jakości usług merytorycznych świadczonych przez JST oraz poprawa wizerunku urzędnika.

Czy projekt odniesie oczekiwany skutek, dowiemy się już w październiku 2011 roku na konferencji podsumowującej.

Co warto podkreślić ww. projekt, który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego przeprowadzany jest w także w powiatach: lubaczowskim, łańcuckim, mieleckim, rzeszowskim oraz strzyżowskim.


naglowek w strone klienta

alt

W dniach 2 do 16 sierpnia 2010r. w Centrum Rekreacyjno-Sportowym w Chotowej - gmina Czarna odbyły  się Mistrzostwa Świata Kobiet i Mężczyzn do lat 20 w Szachach. Mistrzostwa odbyły się pod honorowym patronatem Bronisława Komorowskiego – Prezydenta Elekta Rzeczpospolitej Polskiej.

 

alt
Kiedy w 2006r. Pan Robert Mucha wygrał wybory na Wójta Gminy poprosił ówczesnego Kierownika Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Dębicy Pana Marka Rączkę, aby został jego Zastępcą. W dniu 6 grudnia 2006r. Zarządzeniem Wójta Gminy Pan Marek Rączka objął funkcję Zastępcy Wójta Gminy Jodłowa. Przyszedł tutaj na mocy porozumienia stron pomiędzy Urzędem Gminy a ARiMR w Dębicy.

15 sierpnia br. podczas gminnych dożynek w Dęborzynie wręczono nagrody i wyróżnienia w rozstrzygniętym już konkursie na  "Najpiękniejszy ogród 2009 roku".