W niedzielę 8 września br. przy Szkole Podstawowej w Dęborzynie odbył się piknik rodzinny na zakończenie lata pod hasłem „Zakończenie lata z przytupem”. Organizatorem pikniku było Koło Gospodyń Wiejskich mieszkańców Dęborzyna i Zagórza.

 

 

  

 O godz. 14 przedstawiciele Koła Gospodyń Wiejskich mieszkańców Dęborzyna i Zagórza powitali mieszkańców i przybyłych gości: m.in.: panią Ewelinę Kuś Zastępcę Kierownika ARiMR w Dębicy, pana Jana Janigę Wójta Gminy Jodłowa, panią Dorotę Krzyżak Zastępcę Wójta Gminy, pana Romana Warzechę przewodniczącego Rady Gminy Jodłowa wraz z radnymi i sołtysami oraz sołtysa sąsiedniego sołectwa Stołowa.

W trakcie imprezy odbył się występy: uczennicy szkoły podstawowej w Dęborzynie Kamili Kastarendy, która wykonała dwa utwory muzyczne na gitarze oraz Piotra Rdzaka – absolwenta tej szkoły - który wykonał dwa utwory muzyczne na akordeonie; dziewczyny ze Zwiernika Nikola Mazur i Katarzyna Drozd wykonały skecz. Odbyły się także pokazy strażackie w wykonaniu OSP Jodłowa, występ zespołu mażoretkowego "Jupiter" z Pilzna, konkurs wokalno - muzyczny kół i stowarzyszeń z gminy Jodłowa , w którym zwyciężyło stowarzyszenie KGW Jodłowa Górna oraz mecz piłki siatkowej, który wygrała drużyna z Dęborzyna.

Między kolejnymi występami przygrywała kapela "Dolina Wisłoki" z Jaworza Dolnego.

Atrakcjami dla dzieci były dmuchane zjeżdżalnie, popcorn, wata cukrowa a zabawiał je klaun Roberto. Zebrani mogli się posilić darmowymi kiełbaskami, kawą i ciastem. Gwiazdą wieczoru był zespół "Roberto", który rytmami muzyki disco polo porwał zebranych do tańca.

KGW mieszkańców Dęborzyna i Zagórza serdecznie dziękuje wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania tej imprezy a w szczególności członkom KGW za ich hojność i włożoną pracę w przygotowanie imprezy.