W niedzielę 17 września br., na terenie Ośrodka Szkolenia Wojsk Lądowych Bemowo Piskie, zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie. Po raz pierwszy, publiczność będzie mogła obejrzeć najnowszy wojskowy sprzęt podczas walki. Zapraszamy wszystkich na pokaz dynamiczny - Jesienny Ogień 23!

Najnowszy sprzęt i uzbrojenie Sił Zbrojnych, które tak okazale prezentowało się na defiladzie, robią jeszcze większe wrażenie, gdy ogląda się je z bliska w warunkach polowych. Warto przyjechać i zobaczyć to na własne oczy!

Pokaz rozpocznie się o godz. 13.00, ale wstęp na teren poligonu będzie już  możliwy od godz. 8.00, gdzie zapewnimy liczne atrakcje dla dorosłych i dzieci.

Na poligonie zaprezentuje się  w akcji  najnowocześniejszy sprzęt wojskowy zakupiony w ostatnich latach. Publiczność będzie miała okazję  zobaczyć  m.in. czołgi Abrams i K2, wyrzutnie HIMARS, zestaw przeciwlotniczy HIBNERYT, zestaw przeciwrakietowy POPRAD, armatohaubice KRAB, K9, wozy bojowe różnych rodzajów, np. kołowy transporter ROSOMAK,  BORSUK  czy samochód dalekiego rozpoznania ŻMIJA, specjalistyczne roboty LRR i Talon  oraz bezzałogowce FlyEye.  Łącznie w ramach ćwiczenia i programu statycznego zobaczyć będzie można ok. 70 różnych sztuk sprzętu wojskowego – w tym samolotów, czołgów, wyrzutni rakiet i innego sprzętu artyleryjskiego.

JESIENNY OGIEŃ 23 będzie pokazem zdolności interoperacyjnych różnych rodzajów wojsk i sprzętu oraz ich współdziałania na współczesnym polu walki.

O godz. 13.00 rozpocznie się ćwiczenie ogniowe z udziałem blisko 1000 żołnierzy: starciom na lądzie i w powietrzu będzie towarzyszył ogień artylerii, żołnierze będą się bronili i atakowali wojska przeciwnika; do akcji wkroczą też siły specjalne. Dynamicznie wyreżyserowany scenariusz pozwoli widzom poczuć się jak na realnym polu walki, podziwiać sprawność i wyszkolenie  żołnierzy.

Warto na własne oczy przekonać się, jak silne i profesjonalne są wojska Biało-Czerwonej.

Już od godziny 8.00, zapraszamy na wielki piknik poligonowy. Po  obejrzeniu najnowszego uzbrojenia, jakim dysponuje dziś Wojsko Polskie,  goście będą mogli spróbować prawdziwej wojskowej grochówki z chlebem wypiekanym na miejscu w piekarni polowej.  Można będzie porozmawiać z żołnierzami o ich służbie i dowiedzieć się, jak działa używany przez nich sprzęt. Chętni będą mogli  postrzelać na strzelnicy multimedialnej  czy przymierzyć wojskowe wyposażenie. Zapewnimy też liczne atrakcje dla dzieci.

Przedstawiciele Wojskowych Centrów Rekrutacji oraz jednostek wojskowych wyjaśnią zainteresowanym,  jak mogą dołączyć do szeregów Wojska Polskiego. Wojskowi rekruterzy odpowiedzą na każde pytanie i podpowiedzą,  co zrobić, by zostać żołnierzem dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej lub innej wybranej formy służby zawodowej. Przedstawią możliwości służby w wybranej specjalności i wskażą miejsca na terenie całego kraju, gdzie można ją pełnić.

Na zakończenie pikniku odbędzie się defilada uczestniczących w ćwiczeniu pododdziałów – dobra okazja, by  wyrazić uznanie i podziękować żołnierzom za ich służbę.