31
 

 

W dniach 4-5 sierpnia na terenie

Gmin Pilzno i Jodłowa

odbył się VII Rajd Stomil

zorganizowany przez

Automobilklub Stomil w Dębicy.

 

 

 

 Rajd ten był kontynuacją Kultowego Rajdu z lat siedemdziesiątych XX wieku. Do udziału w Rajdzie zgłosiło się ponad 50 załóg min. Zawodnicy Samochodowych Rajdowych Mistrzostw Podkarpacia oraz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego w Super KJS.

7 

 

 

 

Do organizacji imprezy jako gospodarze rejonów, na których odbył się rajd, dołączyli Starosta Powiatu Dębickiego Pan Andrzej Reguła, Burmistrz Pilzna Pani Ewa Gołębiowska oraz Wójt Gminy Jodłowa Pan Robert Mucha.  Nie zabrakło również pomocy innych osób, min strażaków OSP z Jodłowej oraz Dzwonowej, którzy zabezpieczali trasy na terenie naszej Gminy.

 

 

 

 

 

 

 

Do Rajdu w pierwszym dniu zawodów przystąpiło 51 drużyn, w drugim natomiast z przyczyn technicznych wystartowało tylko 47 zespołów. Na trasie rajdów znalazły się miejscowości: Pilzno, Jaworze, Gębiczyna, Gołęczyna, Dobrków, Słotowa, Zagórze i Zwiernik.

66

 

 

 

Impreza zakończyła się w niedzielny wieczór uroczystym rozdaniem pucharów najlepszym zawodnikom. Wręczenia dokonali Burmistrz Pilzna Pani Ewa Gołębiowska, Wójt Gminy Jodłowa Pan Robert Mucha wraz z Zastępcą Panią Dorotą Krzyżak, dyrektor zawodów Pan Mirosław Matelowski oraz Pan  Bartłomiej Dziurzyński, prezes Automobilklubu Stomil w Dębicy.

 

 

 

Podium zajęli:

- w  Rajdzie Okręgowym w klasie Gość:

  1. Tomasz Kasperczyk / Damian Syty (Fiesta R5)
  2. Miko Marczykiem / Szymonem Gospodarczykiem (Fabia R5)
  3. Damian Łata / Michał Trela (Fiesta Proto).

- w klasyfikacji generalnej RO:

  1. Krzysztof Stańdo / Krzysztof Grzesik (Clio),
  2. Robert Długopolski / Paweł Piczak (Civic Type-R),
  3. Grzegorz Ciombor / Marcin Borycki (Civic).

- w Super KJS:

  1. Mariusz Zieliński / Ryszard Chlebowski (Lancer EVO),
  2. Igor Bartołd / Paweł Wiśniewski (BMW),
  3. Michał Rokita / Wojciech Habuda (Clio).

Wszyscy zawodnicy wyrażali zadowolenie z udziału w zawodach. Organizatorzy natomiast obiecują, że Rajd Stomil na stałe zagości w kalendarzu imprez ogólnopolskich PZM i już teraz zapraszają na VIII Rajd Stomil, który planują zorganizować w 2019 roku.

Galeria zdjęć TUTAJ

Galeria na naszej stronie na faceeboku TUTAJ

Relację z przebiegu rajdu można obejrzeć w:

iTV Południe TUTAJ

TV Dębica TUTAJ