Podczas Kiermaszu Wielkanocnego połączonego z XIII Powiatowym Konkursem na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową, jaki miał miejsce 14 kwietnia br. Zespole Szkół Ekonomicznych w Dębicy, swoje stoiska prezentowało blisko 40 wystawców. Na stołach królowały regionalne przysmaki, przepiękne dekoracje, a nowoczesność  łączyła się z tradycją.

 

 

  

Uczestnicy XIII Powiatowego Konkursu na Pisankę Ludową i Plastykę Obrzędową startowali w czterech kategoriach: najpiękniejsze pisanki, współczesne ozdoby wielkanocne, stół wielkanocny oraz ciasto wielkanocne. 

O wyborze najlepszych decydowało jury. Członkami komisji konkursowej byli: Katarzyna Weselak – właścicielka kawiarni „Sernik w koronce” w Dębicy, Bernadetta Mardeusz – mistrzyni w tworzeniu figurek, dekoracji i modeli z masy solnej, Ewelina Kuś – radna Rady Powiatu Dębickiego i zastępca kierownika Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Dębicy, Anna Zboch – redaktor Radia RDN Małopolska oraz Roman Przewoźnik – nauczyciel plastyki w dębickiej Szkole Podstawowej nr 3.

Nasze Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Dzwonowej zajęły zaszczytne II miejsce w kategorii "Ciasto Wielkanocne".

Każdy z wystawców otrzymał pamiątkowy dyplom, a zwycięzcy – nagrody ufundowane przez Powiat Dębicki. 

Serdecznie gratulujemy!

 

Więcej zdjęć i film na stronie Starostwa Powiatu Dębickiego : http://www.powiatdebicki.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=2679:powiatowy-kiermasz-wielkanocny-2019-tlumy-zwiedzajacych-pysznosci-na-stolach-i-przepiekne-dekoracje&catid=12:ogolne&Itemid=109