IMG 20190119 130340841 HDR

 

 

 W sobotę 19 stycznia 2019 r. w Błażkowej i Dębowej

 odbył się Zimowy Charytatywny Bieg Pod Liwoczem.

 

 

 

 

 

 

 

 

W wydarzeniu wzięło udział ok. 350 biegaczy zarówno tych młodszych, jak i starszych. Amatorzy biegania oraz ci, którzy trenują każdego dnia spotkali się w sobotę by wspomóc Kamila z Błażkowej i Dorotę z Jodłowej w walce z chorobą oraz popularyzować i upowszechniać bieganie, jako najprostszą formę aktywności fizycznej w każdym wieku. Na stadionie w Błażkowej odbył się bieg dla dzieci i młodzieży na 200, 400, 600 i 800 m, w którym wzięło udział blisko 150 uczestników. Na tym samym stadionie odbył się również start do biegu na 10 km, natomiast do biegu na 5 km i marszu nordic walking w Dębowej. Meta wspomnianych biegów długodystansowych oraz marszu mieściła się w okolicach Centrum Kulturalno - Sportowego w Dębowej. Każdy uczestnik po dotarciu na metę otrzymał pamiątkowy medal. Był ciepły posiłek, napoje oraz różne smakołyki. Chętni mogli upiec kiełbaski nad ogniskiem. Dodatkową atrakcją była przejażdżka bryczką. Na zakończenie wśród uczestników biegu rozlosowano atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów. Wydarzenie okazało się wspaniałą okazją do miłego spędzenia czasu oraz integracji środowisk lokalnych.

 

Organizatorami biegu byli: Wisłoka Błażkowa, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Jodłowej, Stowarzyszenie Jodłowska Akademia Piłkarska Diament, Stowarzyszenie "Dębowa Razem", Maratończyk Dębica.

Organizatorzy serdecznie dziękują stowarzyszeniom, grupom i osobom wspierającym i pomagającym w organizacji biegu, jak również sponsorom.

Wyniki:

Marsz Nordic Walking https://timekeeper.pl/wp-content/uploads/NW-5km-2.pdf

Bieg na 5 km https://timekeeper.pl/wp-content/uploads/5km-bieg-1.pdf

Bieg na 10 km https://timekeeper.pl/wp-content/uploads/10km-bieg.pdf

Zobacz relacje z biegu na: debica.tv oraz iTV Południe

Zobacz zdjęcia ...