Szkoła Podstawowa Nr 1 w Jodłowej i Szkoła Podstawowa Nr 2 w Jodłowej otrzymają mobilne pracownie komputerowe, składające się z 16 laptopów umieszczonych w przenośnej szafie z punktem dostępowym do internetu.

 

 

 

Dzięki nim szkoły będą mogły prowadzić cyfrowe lekcje, a uczniowie będą korzystać z internetowych zasobów edukacyjnych. Pracownie to nagrody w konkursie #OSEWyzwanie organizowanym przez NASK – Naukową i Akademicką Sieć Komputerową.

 

Konkurs trwał od 19.08-16.09.2019r. Obligatoryjnymi wymaganiami były: zgłoszenie szkoły do Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (ose.gov.pl), zgłoszenie do programu mLegitymacja szkolna (mlegitymacja.ose.gov.pl). Dodatkowymi wymaganiami były zgłoszenia nauczyciela do OSEHero, zgłoszenie działań w programie CodeWeek2019 oraz wykonanie pracy plastycznej pod tytułem SmartSzkoła.

W Szkole Podstawowej Nr 1 nauczycielem odpowiedzialnym za przeprowadzenie lekcji programowania jest p. Marta Jędrzejczyk, nad wyborem prac plastycznych czuwała p. Maria Kos. Pracę na temat edukacji cyfrowej i inteligentnej szkoły przyszłości, która została wybrana do konkursu wykonała Aleksandra Materowska - uczennica kl. VA.

W Szkole Podstawowej Nr 2 w Jodłowej opiekunem konkursu OSE była p. Marta Kociołek – zgłosiła się do projektu OSE Hero i wybrała pracę plastyczną wykonaną dowolną techniką, której autorem jest uczeń kl. VI - Paweł Zima.

Organizatorzy z OSE informują, że do konkursu zgłosiło się 1606 szkół z całej Polski. Komisja konkursowa zdecydowała o przyznaniu 764 nagród. Na liście laureatów  powiatu dębickiego znalazło się 6 szkół, w tym dwie z Jodłowej.

Nagrodzonym szkołom serdecznie gratulujemy!

Nadmienić należy jeszcze, że w ramach projektu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej – „100 Mega na 100-lecie” Niepodległej  do szybkiego internetu OSE 100 Mb/s za 0zł przyłączone zostały  już 4 szkoły z terenu Gminy Jodłowa a dwie są w trakcie weryfikacji technicznej.

                                                                                                                            /red. Anna Nowak - dyr. CUW Jodłowa/