DSC 0780

 

 

W niedzielę na terenie stadionu w Jodłowej

odbył się Piknik Sportowy,

na którym uroczyście otwarto

Jodłowską Akademię Piłkarską Diament.

 

 

 

 

 Jodłowska Akademia Piłkarska Diament powstała w 2018 roku i jest na początku swojej działalności . Celem tego stowarzyszenia jest promowanie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży oraz wpajanie zasad fair-play.  Akademia liczy już 70 dzieci , które trenują w podzial na grupy według wieku i płci. Założycieli bardzo cieszy zainteresowanie dziewczynek , które stanowią 50 % liczebności wszystkich małych piłkarzy. Jest to ewenement na skale województwa.  Najstarsi piłkarze są urodzeni w 2009 roku , a najmłodsi w tym momencie mają 6 lat . Zapisy do grup ciągle trwają. Wraz z początkiem nowego roku szkolnego planowane jest otwarcie kolejnej grupy , gdzie będą mogły trenować dzieci z 2013-2014 roku .

Treningi odbywają się 2 razy w tygodniu i są prowadzone przez dwójkę trenerów, którzy starają się, aby mali adepci rozwijali się poprzez zabawę i cieszyli się z każdego treningu. Trenerzy kładą duży nacisk na poprawę koordynacji ruchowej oraz oswajanie z piłką.  Akademia jest już po pierwszych turniejach , gdzie szkółka sprawdza się na tle innych i uczy się poprzez rywalizację. Mamy nadzieję , że dzieci poprzez działalność Akademii będą mieć wiele frajdy , a wraz z tą zabawą przyjdą także sukcesy.

W ramach pikniku odbył się turniej piłkarski, w którym zagrało 6 drużyn – 3 z Jodłowskiej A.P. Diament oraz 3 zaproszone: LKS Rzemieślnik Pilzno , Globall Soccer Academy Jasło, Akademia Klubu „Wisłoka” Błażkowa. Wszystkie drużyny otrzymały od Wójta Gminy Jodłowa Roberta Muchy dyplomy oraz medale za udział w turnieju. Pan Wójt przekazał także na ręce trenerów piłki do gry w piłkę nożną. Został także rozkrojony tort z okazji otwarcia Akademii Diament.

Na terenie stadionu równorzędnie do turnieju piłki nożnej odbył się Turniej Siatkówki Plażowej o  Puchar Zastępcy Wójta Doroty Krzyżak, do którego swój udział zgłosiło 8 drużyn dwuosobowych – 2 reprezentacje kobiet oraz 6 mężczyzn.

 

WYNIKI TURNIEJU W KATEGORII KOBIET:

I miejsce: Dominika Nowak - Jodłowa / Natalia Nowak – Jodłowa

II miejsce: Alicja Gnat - Jodłowa / Aleksandra Warzecha – Jodłowa

 

WYNIKI TURNIEJU W KATEGORII MĘŻCZYZN:

I miejsce: Maciej Barszczewski – Korczyna / Łukasz Orzechowski – Jedlicze

II miejsce: Łukasz Oleszczuk – Tarnów / Marcin Wójcik – Tarnów

III miejsce: Bartłomiej Dzik – Jodłowa / Tomasz Gadzała – Godowa

 

Po zakończonym turnieju Pani Dorota Krzyżak wręczyła zawodnikom puchary oraz dyplomy. Zastępczyni Wójta Gminy Jodłowa zaznaczyła, że bardzo ją cieszy fakt, iż do turnieju zgłosiły swój udział nie tylko osoby z tereny naszej Gminy, ale także z poza niej. Wszystkim  uczestnikom podziękowała za zaangażowanie, udział i sportowego ducha walki oraz pogratulowała zajętych miejsc.

Podczas pikniku panowała wesoła atmosfera. Przybyli oprócz podziwiania wspaniałych rozgrywek w czasie turniejów, mieli także możliwość skorzystania z innych atrakcji oraz małej gastronomii. Dzieci bardzo chętnie korzystały z dmuchańców, malowania twarzy czy robienia tatuaży. Dużym powodzeniem cieszyły się kule wodne, a także kurtyna wodna przygotowana przez OSP Błażkowa.

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania pikniku, a wszystkim przybyłym za miłą zabawę.